Nagelmackers toont zijn hart voor Kom op tegen Kanker — samen met duizenden deelnemers

05 Juni 2026 -
Joris De Brucker
Communication Officer bij Nagelmackers
Start 1000km van Kom Op Tegen Kanker 2026 Mechelen

Nagelmackers steunt de 1000 km voor Kom op tegen Kanker met renners, vrijwilligers en warme betrokkenheid. De editie 2026 bracht 7,39 miljoen euro op.

Fotograaf: Joris Bulckens (Jokko)

Nagelmackers stond er opnieuw in 2026 — op de fiets, achter de schermen en vooral: aan de zijde van iedereen die met kanker wordt geconfronteerd. De editie van dit jaar bracht maar liefst 7.390.500 euro op, ondanks de regen, hagel en gure wind die de deelnemers trotseerden. Het was een editie die nog lang zal nazinderen, niet alleen door de indrukwekkende opbrengst, maar ook door het verdrietige nieuws van het overlijden van voormalig wielerkampioene Jilke Michielsen, dat pijnlijk duidelijk maakte waarom deze actie nog altijd broodnodig is.

Een kleine groep vrijwilligers, een enorme impact

Wie de 1000 km rijdt, krijgt bij de start een envelop met startnummers, pelotonindeling, startplaats en trekbandjes. Dat lijkt vanzelfsprekend, maar achter die eenvoud schuilt een gigantische logistieke operatie.

Nagelmackers neemt die taak volledig op zich. Elk jaar opnieuw melden 10 tot 15 medewerkers zich vrijwillig aan om duizenden enveloppen te vullen. Ze doen dat met veel enthousiasme en vaak al jarenlang. Hun inzet zorgt ervoor dat elke fietser perfect voorbereid aan de start verschijnt.

Deze ondersteuning achter de schermen is een van de mooiste voorbeelden van hoe onze medewerkers maatschappelijke betrokkenheid concreet maken.

Medewerkers van Nagelmackers die dit jaar deelnamen aan de 1000km van Kom Op tegen Kanker

Het Nagelmackers Cycling Team — vijf collega’s, één missie

Ook sportief liet Nagelmackers zich opnieuw zien. Het Nagelmackers Cycling Team bestond dit jaar uit:

  • Gert Michiels
  • Christian Cambier
  • Hans Coppens
  • Ivan Van Hout
  • Jelle Brusselmans

De bank sponsort het volledige team, zodat zij zich volledig kunnen focussen op hun sportieve uitdaging én hun steun aan Kom op tegen Kanker.

Luc Van Damme: een solorenner met een verhaal

Naast het team reed ook collega Luc Van Damme als solorenner mee. Zijn motivatie is persoonlijk: in 1991 verloor hij zijn vader aan kanker. Sindsdien is zijn deelname een jaarlijkse ode aan hem — en een krachtig signaal van hoop.

Luc zorgt zelf voor zijn sponsoring, maar wordt gedragen door de hele organisatie. Zijn engagement raakt, inspireert en verbindt.

Foto van Luc Van Damme

De bank op mensenmaat — in alles wat we doen

Voor Nagelmackers is deelname aan de 1000 km geen symbolisch gebaar. Het is een manier om te tonen dat we:

  • het engagement van onze medewerkers ondersteunen
  • solidair zijn met iedereen die door kanker wordt getroffen
  • maatschappelijke verantwoordelijkheid opnemen

Door onze renners te sponsoren, Luc te steunen en duizenden enveloppen te vullen, tonen we dat mensen écht centraal staan in onze organisatie.


Gerelateerde artikels